Paulina Szymczask

Paulia Szymczak

Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk

O swojej pracy: Pracuję nad procesem zmiany nawyków żywieniowych, ale także nad emocjami i postrzeganiem obrazu ciała. Wierzę, że w każdym znajduje się głęboko ukryta motywacja, której odkrycie może pomóc osiągnąć równowagę i pełne zdrowie.

Paulia Szymczak w Senso Senso

  • Prowadzi konsultacje
  • Przeprowadza diagnostykę  
  • Prowadzi terapię i zajęcia z zakresu:
    • zaburzenia odżywiania
    • zaburzona relacja z jedzeniem
    • warsztaty edukacyjne

Jestem wszechstronnie wykształconą i holistycznie działającą dietetyczką kliniczną oraz psychodietetyczką.

Wspieram osoby z nadwagą, otyłością, zaburzoną relacją z jedzeniem oraz niedowagą i ich powikłaniami.

W mojej pracy skupiam się na całsciowym podejściu do zdrowia, a co za tym idzie, pomagam w rozwiązaniu problemów żywieniowych, które często są związane z emocjami. Dlatego, zajmując się zmianą nawyków żywieniowych, pracuję z pacjentami nad ich emocjami i postrzeganiem ciała. 

Szczególnie bliskie i znane są mi m.in.: kompulsywne zachowania żywieniowe i zajadanie emocji czy stresu oraz szeroko pojęte zaburzenia odżywiania tj. anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się czy pregoreksja. 

W pracy bazuję na dialogu motywacyjnym i skupiam się na osi jelito – mózg, które mają bezpośredni wpływ na zachowania żywieniowe.

Moje naukowe prace, nad którymi pracowałem z ogromną starannością, obejmują tematy jak anoreksja wśród mężczyzn i wpływ mediów społecznościowych na zachowania żywieniowe i obraz ciała.

Moją zawodową pasją stało się pomagam w poszukiwaniu metod podnoszących jakość życia osób z zaburzoną relacją z jedzeniem, kompulsywnymi zachowaniami żywieniowymi, zaburzonym obrazem ciała czy komplikacjami zdrowotnymi, które są ich następstwem.

Certyfikaty

Psychodietetyka w Praktyce

Wykształcenie

Warszawska Uczelnia Medyczna: Magister, Dietetyka Kliniczna spec. Psychodietetyka