Warsztaty

Warsztat jest formą szkolenia, w której aktywnie pracują uczestnicy, a prowadzący moderuje dyskusję i ćwiczenia. Nasze warsztaty mają nie tylko dostarczać wiedzę z zakresu doskonalonych umiejętności czy nabywanych kompetencji, ale także dawać możliwość ich praktycznego wykorzystania.

Trening Umiejętności Wychowawczych

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dziecka i jak budować zdrowe relacje oparte na szacunku i zrozumieniu? Jak rozmawiać z dzieckiem, aby Cię słuchało i jak go słuchać, aby chciało dzielić się z Tobą tym, co przeżywa?

Jeśli odpowiedziałaś "tak", nasz Trening Umiejętności Wychowawczych jest właśnie dla Ciebie!

Cykl warsztatów porusza zagadnienia technik wychowawczych, ucząc nowych, jakościowych metod pracy z dzieckiem. 

Trening Umiejętności Społecznych

Trening umiejętności społecznych to forma terapii grupowej, która pomaga w rozwijaniu i doskonaleniu umiejętności potrzebnych do efektywnego porozumiewania się i interakcji z innymi. 

Jest szczególnie korzystny dla osób z zaburzeniami, które wpływają na interakcje społeczne, takimi jak zaburzenia ze spektrum autyzmu (ASD), ADHD, zaburzenia lękowe, trudności emocjonalne i inne.

Trening umiejętności społecznych może obejmować wiele różnych technik i strategii, w zależności od wieku, umiejętności i indywidualnych potrzeb.

Zajęcia TUS rekomendowane są dla dzieci powyżej 3 roku życia, młodzieży oraz osób dorosłych.

Warsztaty Wsparcia dla Rodziców Dzieci ze Spektrum Autyzmu

Spektrum autyzmu (ASD) to szerokie określenie obejmujące różne zaburzenia rozwojowe, które wpływają na zdolności komunikacyjne, społeczne, behawioralne i poznawcze.

Diagnozowanie ASD jest procesem wieloetapowym, który obejmuje ocenę behawioralną, medyczną i psychologiczną, ale też rozpoczyna wiele zmian w życiu całej rodziny.

Diagnoza spektrum autyzmu to zaburzenie neurorozwojowe, które stawia przed rodzicami, rodzeństwem oraz całym otoczeniem dziecka bardzo wiele wyzwań, z którymi nie zawsze łatwo dać sobie radę samemu.

Trening Zastępowania Agresji (TZA)

Trening Zastępowania agresji dedykowany jest pracy z dziećmi oraz młodzieżą mającymi trudność z zapoanowaniem nad złością i frustracją. Zajęcia mają formę grupowych warsztatów opartych na modułach tematycznych z zakresu:

 • Zdobywanie kompetencji niezbędnych do skutecznej interakcji z otoczeniem.
 • Pomoc w rozumieniu i skutecznym zarządzaniu własnymi emocjami.
 • Wspieranie rozwoju postaw i zachowań zgodnych z uniwersalnymi wartościami moralnymi.
 • Rozwijanie zdolności do rozumienia i dzielenia się uczuciami innych

Uczestnicy korzystając z metody TZA osiągają:

 • Głębsze zrozumienie mechanizmów emocjonalnych i efektywne metody radzenia sobie z nimi co pozwala na autorefleksję i zmianę zachowania
 • Umiejętności w zakresie samokontroli, zarówno w odniesieniu do zachowań, jak i emocji.
 • Zwiększenie empatii oraz umiejętność budowania zdrowych, empatycznych relacji.
 • Poprawę jakości relacji w rodzinie i z rówieśnikami.
 • Skuteczne strategie rozwiązywania konfliktów i asertywne reagowanie.

Sesje zdjęciowe są bogate w różnorodne techniki, takie jak modelowanie, odgrywanie ról czy dostarczanie konkretnej informacji zwrotnej. Podczas Treningu Zastępowania Agresji uczymy jak zastąpić agresywne zachowania konstruktywnymi i prospołecznymi reakcjami.

Trening uważności dla dzieci - Mindfulness


Mindfulness dla dzieci to trening uważności, który naucza dzieci skupiania się na chwili obecnej w sposób świadomy. Jest to forma mentalnego treningu, który:

 • wspiera koncentrację
 • reguluje emocje
 • rozwija samoświadomość
 • sprzyja relaksacji
 • pozwala pracowac z trudnymi emocjami

Poprzez praktykę mindfulness, dzieci uczą się także akceptować swoje doświadczenia, co może przyczynić się do poprawy ich samopoczucia i zdrowia psychicznego.

Klub Młodych Mam

Pozwól, że zaproszę Cię do naszego Klubu Młodych Mam — miejsca stworzonego specjalnie dla Ciebie!

Nasz klub to przyjazne, bezpieczne i ciekawe miejsce dla Ciebie i Twojego maluszka, w którym spotkasz wiele kobiet, które są na podobnym etapie życia jak Ty. Bez względu na to, czy jesteś przyszłą mamą, czy już masz swoje pociechy, tutaj znajdziesz wsparcie i porady, których potrzebujesz.

Nasze spotkania to doskonała okazja do nauki, ale przede wszystkim do budowania relacji. Oprócz samych spotkań oferujemy także szereg warsztatów i seminariów prowadzonych przez specjalistów oraz różnego rodzaju eventy organizowane z myślą o Tobie i Twoim maleństwie.

Czas trwania spotkań to 50 minut.

Galeria

Wszystko - Galeria

Masz pytanie? Napisz do nas!

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.