Logopedia
Pomoc logopedyczna to specjalistyczne wsparcie skierowane do osób z zaburzeniami mowy, języka, głosu oraz komunikacji. Logopeda zajmuje się diagnozowaniem, terapią i profilaktyką tych zaburzeń, pracując zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi. Celem pomocy logopedycznej jest poprawa zdolności komunikacyjnych pacjentów, co znacząco wpływa na ich funkcjonowanie w życiu codziennym, społecznym i edukacyjnym.

W czym możemy Ci pomóc?
Senso Senso to wielospecjalistyczny zespół wykwalifikowanych diagnostów i terapeutów, którzy pomogą Ci określić obszar do pracy, podpowiedzą najwłaściwszą ścieżkę terapeutyczną, i pozwolą na poprawę funkcjonowania Ciebie jako jednostki, pomogą Twojemu dziecku lub zapewnią wsparcie całej Twojej rodziny.
Konsultacja logopedyczna
Konsultacja logopedyczna to pierwsze spotkanie z logopedą, specjalistą zajmującym się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń mowy, języka, komunikacji, głosu, połykania, a także umiejętności komunikacyjnych.
Konsultacja logopedyczna jest przeznaczona zarówno dla dzieci z opóźnieniami w rozwoju mowy i języka, jak i dorośli z zaburzeniami mowy spowodowanymi np. urazami, chorobami neurologicznymi, utratą słuchu czy innymi problemami medycznymi lub neurologicznymi.
W przypadku dzieci na konsultację przychodzą tylko rodzice.


Diagnoza Logopedyczna
Diagnoza logopedyczna jest pierwszym etapem profilaktyki i terapii zaburzeń rozwoju mowy, a w szczególności korekty wad wymowy oraz usprawniania procesu komunikacji dzieci i dorosłych. Przeprowadzenie rzetelnej diagnozy logopedycznej dostarcza informacji na temat przyczyn oraz rodzaju trudności komunikacyjnych, a także pozwala dobrać odpowiednie metody i tempo pracy, aby jak najskuteczniej wspierać rozwój logopedyczny, pracę nad wadami wymowy czy poprawą komunikacji. Diagnoza logopedyczna jest przeznaczona dla osób w każdym wieku, które napotykają trudności związane z mową i językiem.
Terapia logopedyczna
Skuteczna terapia logopedyczna może prowadzić do znaczącej poprawy w zdolnościach mowy i językowych, co przekłada się na lepszą komunikację i interakcje społeczne, a także poprawę jakości życia. W przypadku dzieci wczesna interwencja logopedyczna jest szczególnie ważna, gdyż może znacząco wpłynąć na ich rozwój edukacyjny i społeczny.


Terapia Miofunkcjonalna
Terapia miofunkcjonalna to specjalistyczna forma terapii, która skupia się na poprawie funkcji mięśni twarzy i jamy ustnej. Jest ona stosowana głównie w celu korygowania nieprawidłowych wzorców połykania i innych dysfunkcji mięśni, które mogą wpływać na mowę, żucie, oddychanie i połykanie. Terapia skupia się na wzmocnieniu i prawidłowym użyciu mięśni wokół ust, języka i twarzy. Terapia ta kierowana jest głównie do dzieci z nieprawidłowym połykaniem, osób z nieprawidłowościami ortodontycznymi, osób z chorobami neurologicznymi.
Terapia logopedyczna metodą ENMOT (elektro neuro mobilizacja obszaru twarzowego)
Elektro neuro mobilizacacja nerwowo-mięśniowa (ENMOT) w terapii logopedycznej to nowoczesna metoda wykorzystywana do poprawy funkcji mięśniowej w obszarze twarzy, jamy ustnej i gardła. Stosowanie elektrostymulacji w logopedii ma na celu wspomaganie tradycyjnych metod terapeutycznych, szczególnie w leczeniu zaburzeń mowy i połykania. elektro neuro mobilizacja może przyspieszyć postępy w terapii logopedycznej.


Agata Runowicz

Marta Zdyb

Natalia Olszewska

Paulina Stolarska

Jagoda Masłoń
Galeria naszego Centrum
Masz pytanie? Napisz do nas!
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.