Terapia Neurologopedyczna – Warszawa
Neurologopedia łączy obszary neurologii i logopedii, poszukuje neurologicznych przyczyn zaburzeń w przypadku, gdy terapia logopedyczna wydaje się niewystarczająca.
Neurologopedia szczególnie istotna jest w pracy z noworodkami wykazującymi zaburzenia koordynacji ssania, oddychania i połykania, a także u pacjentów po incydentach neurologicznych, z afazją, dyzartrią oraz chorobami neurodegeneracyjnymi.

W czym możemy Ci pomóc?
Senso Senso to wielospecjalistyczny zespół wykwalifikowanych diagnostów i terapeutów, którzy pomogą Ci określić obszar do pracy, podpowiedzą najwłaściwszą ścieżkę terapeutyczną, i pozwolą na poprawę funkcjonowania Ciebie jako jednostki, pomogą Twojemu dziecku lub zapewnią wsparcie całej Twojej rodziny.
Konsultacja neurologopedyczna
Konsultacja neurologopedyczna ma na celu ocenę, diagnozę i planowanie interwencji terapeutycznych w zakresie zaburzeń mowy, języka oraz komunikacji spowodowanych przez problemy neurologiczne. Jest przeznaczona dla osób w każdym wieku, które mogą doświadczać trudności w tych obszarach, szczególnie jeśli są one powiązane z zaburzeniami neurologicznymi, takimi jak urazy mózgu, zaburzenia rozwojowe (np. autyzm), choroby neurodegeneracyjne, lub inne stany wpływające na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego. Konsultacja jest kluczowa dla identyfikacji specyficznych potrzeb pacjenta i opracowania skutecznego planu terapeutycznego, który wspiera rozwój i poprawę umiejętności komunikacyjnych.


Indywidualna terapia neurologopedyczna
Terapia neurologopedyczna to specjalistyczna forma terapii skoncentrowana na diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń funkcji prymarnych, mowy, języka i komunikacji, które mogą mieć swoje podłoże w zaburzeniach neurologicznych.
Neurologopedia jest podejściem interdyscyplinarnym, które łączy wiedzę z zakresu logopedii, neurologii, anatomii i psychologii, aby zapewnić kompleksowe wsparcie osobom z zaburzeniami spowodowanymi przez różne stany neurologiczne.
RCM® Neurorehabilitación – Warszawa
Koncepcja terapeutyczna bazuje na powiązaniu ruchu jako środka komunikacji. Koncepcja rozwinęła się, dzięki pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami neurologicznymi i wykorzystaniu zasad ewolucji ruchu od życia wewnątrzmacicznego do życia poporodowego. RCM opiera się na dynamice dialogu między człowiekiem, a otaczającym go środowiskiem. Poprzez modelowanie ciała i twarzy oraz stymulację stref neuromotorycznych, wykorzystuje ruch spontaniczny jako filar tworzenia kanałów komunikacyjnych między mózgiem a synergią ruchu.


Jagoda Masłoń

Katarzyna Popielarska
Galeria naszego Centrum
Masz pytanie? Napisz do nas!
Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.