Angielski - Creative English - Warszawa

Don't teach the word, teach the world

Dzieci już od pierwszych miesięcy życia chcą się komunikować i w naturalny sposób osłuchują się z językiem. Wplatając angielski w codzienny rytm, dostarczamy im materiał językowy i kształtujemy ich świadomość lingwistyczną, a nauka poprzez zabawę wiąże język bezpośrednio z konkretnymi aktywnościami. Dzięki temu język obcy staje się naturalnym narzędziem komunikacji i pogłębianie jego znajomości w przyszłości nie będzie sprawiało problemów.

Dlaczego warto wybrać zajęcia Creative English?

Nauka języka angielskiego od bardzo wczesnego wieku, np. od 6 miesiąca życia, ma wiele korzyści:

Łatwość uczenia się

Mózg małego dziecka jest niezwykle plastyczny, co oznacza, że jest zdolny do szybkiego i skutecznego uczenia się nowych informacji, w tym języków. Dzieci, które zaczynają uczyć się drugiego języka wcześniej, często osiągają płynność z większą łatwością, niż osoby, które zaczynają uczyć się języka w późniejszym wieku.

Akcent

Dzieci, które zaczynają uczyć się drugiego języka, gdy są bardzo małe, często lepiej przyswajają także akcent. Właśnie w młodym wieku kształtują się zdolności do rozróżniania i naśladowania dźwięków.

Zdolności poznawcze

Według obecnej wiedzy, dzieci, które uczą się więcej, niż jednego języka, wykazują lepsze zdolności poznawcze, co przekłada się na problem solving, koncentrację, czy kreatywność.

Kulturowe zrozumienie

Nauka drugiego języka od wczesnego dzieciństwa pomaga lepiej zrozumieć i docenić różne kultury.

Przygotowanie do przyszłości

Angielski jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Znajomość angielskiego może otworzyć wiele drzwi w przyszłości, zarówno w kontekście edukacyjnym, jak i zawodowym.

Czym jest Creative English?

Motto Creative English brzmi: Don’t teach the word, teach the world.

To zdanie doskonale oddaje sens uczenia się języka obcego. Język nie jest bowiem celem samym w sobie (a na pewno celem nie jest poznawanie gołych rzeczowników bez kontekstu). Dzięki językowi możemy poznać i lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także realizować się w innych, interesujących nas dziedzinach.

To dlatego podczas zajęć Creative English przeprowadzamy proste eksperymenty, oparte na dostępnej dla dziecka wiedzy oraz doświadczeniach sensorycznych. Przygotowujemy posiłki, uczymy się kolorów mieszając masy plastyczne, czy zdobywamy wiedzę na temat życia codziennego podczas zabaw tematycznych.

Zdjęcie zabawek i akcesoriów z różnych materiałów, na przykład włóczkowe warzywa i owoce, drewniane kwadraty i półkola.

Creative English w Senso Senso

Zajęcia są prowadzone w języku angielskim i bazują na doświadczaniu wszystkimi zmysłami: nie brak tu figurek, fiolek z zapachami, czy prawdziwych owoców i warzyw. Staramy się korzystać z prawdziwych przedmiotów, w drugiej kolejności z kart obrazkowych.

Dzieci uczą się od razu pełnych zdań - kładąc nacisk na samodzielność, budujemy tym samym ich pewność siebie. Piosenki i wierszyki, choć bardzo miłe dla ucha, nie są dominantą, a jedynie uzupełnieniem zajęć, tłem do zabaw ruchowych lub relaksującym przerywnikiem.

W pracy jesteśmy naukowcami, korzystającymi ze znanych i cenionych metod (np. pedagogiki Marii Montessori), ale jest też sporo miejsca na eksperymenty. 

Nasza prowadząca, Anna Pękała jest trenerem sensoplastyki i podczas zajęć chętnie zanurza się (dosłownie!) razem z dziećmi w języku, tworząc np. różnokolorowe plastyczne masy, jesienią wspólnie poszukując figurek zwierząt w kolorowych liściach, a latem łowiąc rybki z wody-galaretki. Pozwala to uczniom "zatopić się" w języku i pokazuje im, że angielski to świetna zabawa. 

Minimum raz w miesiącu spotykamy się na warsztatach książkowych, podczas których poznajemy kanon literatury angielskiej dla dzieci.

Naszym celem jest to, żeby dzięki atrakcyjnym zajęciom językowym dzieci budowały solidne podstawy do dalszej nauki. 

Dodatkowo, raz w miesiącu przygotowujemy maila do rodziców, który opisuje tematykę zajęć oraz przesyłamy dodatkowe informacje poszerzające wiedzę, np. linki do wartościowych stron internetowych, czy piosenek lub kreskówek do obejrzenia w domu.

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 miesiąca życia do 5 lat.

Zajęcia trwają 45 minut.

Prowadząca - Anna Pękała

Zajęcia w Senso Senso odbywają się na przestrzennej (50m2), klimatyzowanej sali, wyposażonej w ogrzewanie podłogowe, aby zapewnić pełen komfort naszym uczestnikom. Sala jest całkowicie bezpieczna dla najmłodszych, poprzez zastosowanie wysokiej klasy materiałów w postaci antypoślizgowej podłogi winylowej, luster akrylowych oraz siedzisk i dywanów z tworzyw bezpiecznych dla dzieci. W Senso Senso wierzymy, że przestrzeń ma wspierać rozwój, dlatego duży nacisk kładziemy na estetykę wszystkich pomieszczeń. Stonowane kolory, wyciszenie poszczególnych przestrzeni oraz zastosowanie naturalnych materiałów pozwala się zrelaksować i chroni przed nadmiarem bodźców.

Mała dziewczynka dmucha przez słomkę do miski z płynem, z którego tworzą się wielkie bąbelki.

Poznaj centrum Senso Senso

Wszystko - Galeria

Masz pytanie? Napisz do nas!

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.