Zajęcia rozwijające

Zajęcia rozwijające są formami terapeutycznymi opartymi na metodach aktywizujących różne obszary rozwoju dziecka.

Dążymy do zapewnienia wszechstronnego rozwoju w zakresie:

  • integracji sensorycznej,
  • inteligencji emocjonalnej, oraz
  • umiejętności społecznych.

Różnorodność naszych zajęć pozwala na uczestnictwo dzieci już od 3-ego miesiąca życia. Warsztaty rozwijające obywające się z najmłodszymi maluszkami odbywają się z udziałem rodziców, co dodatkowo wzmacnia więź między dzieckiem a opiekunem.

Gordonki

Gordonki to potoczna nazwa metody umuzykalniania dzieci opracowanej przez profesora  Edwina E. Gordona, przeznaczone dla dzieci od 6. miesiąca życia.

Zajęcia oparte są na muzyce połączonej z ruchem, a interakcja z muzyką (słuchanie, śpiew, ruch czy gra na instrumentach) stanowi metodę skutecznej nauki przez zabawę z użyciem atrakcyjnych dla dziecka rekwizytów.

Zajęcia mają charakter swobodny, podążający i angażujący nie tylko dziecko, ale i opiekuna. Maluszek ma możliwość swobodnego poruszania się i odczuwania bodźców w sposób indywidualny. 

Zajęcia umuzykalniające są przeznaczone dla dzieci w wieku od 0 do 2 lat.

Zajęcia trwają 45 minut.

Prowadzący – Magdalena Koman - Szymanik

Gordonki, mamy bawią się z maluszkami
Sensoplastyka, dłonie dzieci bawiących się podczas zajęć z sensoplastyki

Sensoplastyka

Sensoplastyka (inaczej plastyka sensoryczna) to przede wszystkim wielozmysłowe doświadczenie. Wpływa korzystnie na rozwój połączeń nerwowych poprzez stymulację każdego ze zmysłów i polecana jest dla wszystkich dzieci niezależnie od ich wieku — także dla młodzieży czy dorosłych. 

Sensoplastyka jest ciekawą i angażującą formą zabaw rozwojowych, rozbudzających ciekawość świata, kreatywność i wpływająca na wszechstronny rozwój.

W naszej pracy opieramy na materiałach, które sami przygotowujemy. Dzięki temu mamy pewność, że są w pełni bezpieczne dla naszych maluszków.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci od 1 roku życia. Na sensoplastykę nie ma za dużych dzieci.

Zajęcia trwają 45 minut.

Logorytmika

Logorytmika to metoda terapeutyczna wspierająca rozwój mowy, poprzez uatrakcyjnienie zwykłych ćwiczeń logopedycznych, o muzykę i zabawy.

Dzięki połączeniu rytmiki i terapii logopedycznej można oddziaływać jednocześnie na sferę werbalną, słuchową oraz ruchową uczestnika. Pozwala to na utrwalenie poprawnych wzorców mowy, a także zaktywizowanie kolejnych umiejętności. Poprzez pracę w grupach, ruch i muzykę poprawiamy zdolności komunikacyjne, koordynację ruchową, świadomość własnego ciała i otaczającej przestrzeni.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci miedzy 1 a 8 rokiem życia, w podziale na odpowiednie grupy wiekowe.

Zajęcia trwają 45 minut.

Prowadzący - Marta Zdyb / Jagoda Masłoń / Dominika Mielczarek

Logorytmika, dzieci bawią się podczas zajęć z logorytmiki, dziewczynka gra, wybija rytm na bębenku

Turlanki

Turlanki to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami terapii sensorycznej, oraz masaży pediatrycznych, przeznaczone dla najmłodszych dzieci i ich opiekunów.

Turlanki pomagają mobilizować i angażować dziecko do rozwoju w wielu aspektach. Uczą relaksowania się i możliwości rozładowywania energii, otwierają na doświadczenia, pozwalają lepiej poznawać siebie i swoje ciało, a także uczą prawidłowych reakcji na bodźce sensoryczne, pomagając zachowywać się naturalnie w rozmaitych sytuacjach.

Udział rodzica w zajęciach, daje także możliwości poznawania potencjału swojego dziecka oraz pozyskania inspiracje do różnorodnych sposobów codziennego wspierania jego rozwoju. 

Turlanki przeznaczone są dla dzieci od 6 miesięcy – 3 roku życia.

Zajęcia trwają 45 minut.

Prowadząca – Magdalena Wicher

Mama trzyma niemowlę na piłce, w trakcie zabawy podczas turlanek. Oboje uśmiechają się, patrząc w obiektyw.

Kodowanie na Dywanie

Kodowanie na dywanie to popularna metoda nauczania podstaw programowania i rozumienia algorytmów dla dzieci, która nie wymaga komputera. Warsztaty z kodowania są świetnym dopełnieniem konwencjonalnej nauki matematyki, informatyki oraz zdolności technicznych. Zajęcia uczą tworzenia i odczytywania serii instrukcji, aby utworzyć odpowiednio skomplikowane wzory. Metoda rozwijaj przede wszystkim zdolność myślenia logicznego, przyczynowo-skutkowego oraz rozwiązywania problemów metodą analizy i syntezy. Doskonali umiejętność koncentracji uwagi, pamięć oraz współpracy w grupie.

Poza wachlarzem korzyści płynących z zajęć Kodowania na dywanie jest to przede wszystkim świetna zabawa dla osób w każdym wieku.

Zajęcia w Senso Senso rekomendowane są dla dzieci od 3 roku życia.

Zajęcia trwają 45 minut.

Prowadzący – Karolina Niedrygas

Angielski - Creative English

Creative English — bo na naukę komunikacji nigdy nie jest za wcześnie!

Czy wiesz, że Twoje dziecko tym łatwiej nauczy się języka obcego, im szybciej będzie miało z nim kontakt? My to wiemy!

Dlatego przygotowaliśmy specjalną ofertę nauki angielskiego, która bez reszty wciąga naszych małych podopiecznych. 

Autorskie metody nauczania języka w oparciu o doświadczenia sensoryczne to świetna metoda rozwojowa wspierająca Twoje dziecko na wielu płaszczyznach, ale przede wszystkim rozbudzająca potencjał językowy. 

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 miesięcy życia do 5 lat.

Zajęcia trwają 45 minut.

Prowadząca - Anna Pękala

Dogoterapia

Dogoterapia to nieoceniona jakość dla rozwoju Twojego dziecka na wielu płaszczyznach. Pies jest świetnym wsparciem w terapii różnych dziecięcych trudności. To cierpliwy i nieoceniający asystent, który uczy wrażliwości, nawiązywania relacji oraz empatii. Zachęca do ćwiczeń fizycznych, towarzysząc w zadaniach ruchowych i wspierając rozwój sensoryczny Twojego dziecka. Pozwala także się wyciszyć i poczuć pewniej w różnych sytuacjach. Dogoterapia może przynieść wiele korzyści dla dzieci, zwłaszcza tych, które borykają się z problemami emocjonalnymi, społecznymi, kognitywnymi czy fizycznymi. Psy terapeutyczne są dobrze wytrenowane, cierpliwe i kochają ludzi, co sprawia, że są one doskonałym towarzystwem dla dzieci, dając motywację do osiągania kolejnych sukcesów.

Zajęcia rekomendowane są dla dzieci w każdym wieku i o zróżnicowanych potrzebach. Dogoterapia jest warsztatem grupowym, jednak w niektórych przypadkach zaleca się sesje indywidualne.

Zajęcia trwają 50 minut.

Prowadzący – Olga Rybacka

Galeria

Wszystko - Galeria

Masz pytanie? Napisz do nas!

Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.