Zaznacz stronę

Konsultacja SI – Warszawa

Konsultacja z terapeutą integracji sensorycznej to często pierwszy krok do podjęcia diagnozy lub terapii w tym zakresie. Konsultacja z terapeutą integracji sensorycznej jest zalecana przede wszystkim dla dzieci, choć może być również stosowana dla młodzieży oraz osób dorosłych, które doświadczają trudności w przetwarzaniu sensorycznym. Podczas spotkania terapeuta zbiera wszystkie istotne informacje, aby wydać zalecenia do dalszego postępowania.

Czas trwania: 50 minut

Cena: 250 zł

Jak wyglądają zapisy: Zapisu można dokonać poprzez kontakt z recepcją, telefonicznie 535 799 506 lub mailowo [email protected]

Co trzeba wiedzieć: Na konsultację dobrze jest zabrać wszelkiego rodzaju dokumentację diagnostyczną dziecka, opinie od pedagoga, psychologa lub wychowawcy szkolnego oraz opis i zalecenia jeśli dziecko jest pod opieka innych specjalistów.

Konsultacja Integracji Sensorycznej w Senso Senso

Na czym polega konsultacja integracji sensorycznej?

Konsultacja z terapeutą integracji sensorycznej ma za zadanie wstępne rozpoznanie trudności w obszarze integracji sensorycznej, zebranie wywiadu pod kątem funkcjonowania pacjenta, jego możliwości oraz potrzeb, a także ustalenia dalszej drogi diagnostyczno-terapeutycznej.

Konsultacja jest jednorazowym spotkaniem, podczas którego terapeuta integracji sensorycznej zbiera wywiad na temat aktualnego funkcjonowania dziecka, oraz jego dotychczasowego rozwoju, aby określić potrzeby dziecka w zakresie diagnozy lub terapii, a także zapoznać się z wszelkiego rodzaju dostarczoną dokumentacją jeśli pacjent ją posiada. W przypadku dzieci poniżej 16. roku życia na konsultacje zapraszani są wyłącznie rodzice.

Konsultacje integracji sensorycznej są także zalecane w celu omówienia postępów terapeutycznych pacjenta, a także w ramach edukacji rodziców oraz omówieniu zaleceń pracy w domu.

Konsultacja SI w Senso Senso

W ramach współpracy z Senso Senso mogą Państwo skorzystać z terapii integracji sensorycznej prowadzonej przez terapeutów z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz osobami dorosłymi. 

Dysponujemy:

  • zapleczem praktycznej wiedzy specjalistów różnych dziedzin pedagogiczno-psychologicznych
  • wieloma technikami terapeutycznymi, które zawsze dobieramy indywidualnie do Państwa potrzeb
  • bardzo dobrze wyposażonymi i estetycznymi salami integracji sensorycznej
  • pomocami dydaktycznymi, które pozwalają aktywizować pacjentów do samodzielnego generowania rozwiązań
  • przytulną przestrzenią do pracy gdzie pacjenci czują się swobodnie i komfortowo
  • zajęciami indywidualnymi, treningami oraz warsztatami, które korzystnie wpływają na rozwój naszych podopiecznych

Zakres Konsultacji:

  • Ocena Funkcji Sensorycznych: Zbieranie informacji o sposobie, w jaki osoba reaguje na różne bodźce sensoryczne, na przykład dotyk, dźwięk, światło, ruch.
  • Wywiad z Rodzicami/Opiekunami: Zbieranie informacji o historii rozwoju dziecka, jego zachowaniach w domu i w szkole.
  • Plan Interwencyjny: Na podstawie zebranych informacji, terapeuta może zaproponować plan terapii integracji sensorycznej, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.
  • Porady i Wskazówki dla Rodziców/Opiekunów: Udzielanie wskazówek, jak wspierać dziecko w domu i w innych środowiskach.

Na przykład dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, zaburzeniami ruchowymi, czy innymi specyficznymi wyzwaniami neurologicznymi.

Konsultacja może być szczególnie przydatna:

  • Dzieci z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu (ASD):

Dzieci z ASD często mają wyzwania związane z przetwarzaniem bodźców sensorycznych, takich jak nadwrażliwość na dźwięki, światło, dotyk lub problemy z integracją sensoryczną.

  • Dzieci z ADHD:

Dzieci z zaburzeniem deficytu uwagi i hiperaktywnością (ADHD) mogą mieć problemy z przetwarzaniem sensorycznym, które wpływają na ich koncentrację i zachowanie.

  • Dzieci z Opóźnieniami Rozwojowymi:

Dzieci, które doświadczają opóźnień w rozwoju, mogą mieć trudności z integracją sensoryczną, co wpływa na ich naukę i codzienne funkcjonowanie.

  • Dzieci z Trudnościami w Nauce i Koordynacji:

Problemy z integracją sensoryczną mogą prowadzić do trudności w nauce, koordynacji ruchowej i motoryce.

  • Osoby Dorosłe z Trudnościami Sensorycznymi:

Dorosłe osoby, które doświadczają wyzwań związanych z przetwarzaniem sensorycznym, także mogą skorzystać z konsultacji, szczególnie jeśli te trudności wpływają na ich codzienne życie i funkcjonowanie.

  • Dzieci z Innymi Specyficznymi Zaburzeniami Neurologicznymi:

Na przykład dzieci z zaburzeniami przetwarzania sensorycznego, zaburzeniami ruchowymi, czy innymi specyficznymi wyzwaniami neurologicznymi.