anna

Anna Pękala

Lingwistka, Terapeutka zajęciowa

O swojej pracy: „Don’t teach the word, teach the world! - ta krótka fraza oddaje moje postrzeganie nauki języka jako żywej formy wyrazu. Dziecko z łatwością nauczy się tego co wzbudza jego ciekawość i pozwala na wyrażenie siebie”

Anna Pękala w Senso Senso

Warsztaty języka angielskiego

Od zawsze pracuję z dziećmi, jednak nigdy nie przekonywała mnie klasycznie rozumiana nauka angielskiego. Szybko zrozumiałam, że nauka języków obcych powinna służyć przede wszystkim komunikacji. W związku z tym zdecydowałam się włączyć do nauki angielskiego liczne interaktywne elementy, aby dzieci mogły aktywnie przyswajać język. 

Chciałam, by służył im do wyrażania siebie, przeżywania i opisywania otaczającego ich świata. Dzięki interaktywnym metodom, eksperymentom i doświadczaniu różnych rzeczy, nauka staje się bardziej przystępna. 

Jako mama dwóch chłopców, codziennie otaczam ich językiem angielskim. Bawiąc się i rozmawiając w tym języku, naturalnie uczymy się, a nasze półki są pełne anglojęzycznych książek i gier. Chłopcy nie zdają sobie sprawy, że to również forma nauki – po prostu dobrze spędzamy razem czas.

W wolnych chwilach nieustannie dokształcam się, biorąc udział w szkoleniach online i stacjonarnych. 

Moja pasja do nauczania skłoniła mnie do założenia własnego bloga i profilów edukacyjnych w mediach społecznościowych. W przeszłości prowadziłam również webinary oraz szkolenia dla nauczycieli.

Wykształcenie

  • absolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie
  • lingwistyki (język angielski i niemiecki) na Uniwersytecie Jagiellońskim.