Terapia ADHD – Warszawa
Funkcjonowanie z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej wraz z deficytem uwagi, bywa wyzwaniem zarówno dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych jak i środowiska w którym na co dzień funkcjonują osoby z ADHD.
Specyfika funkcjonowania neuroprzekaźników w mózgu dziecka z ADHD wymaga szeregu metod które wesprą jego rozwój oraz pozwolą rozwinąć potencjał zarówno w życiu codziennym jak i edukacyjnym czy społecznym.
Praca z pacjentami ze zdiagnozowanym ADHD jest zawsze kwestią bardzo indywidualną a zakres oraz techniki wsparcia będa się róznić w zależności od wieku pacjenta, jego potrzeb oraz możliwości.
Terapia ADHD w Senso Senso
Praca z osobami z ADHD (Zaburzeniem Nadpobudliwości Psychoruchowej z Deficytem Uwagi) wymaga kompleksowego podejścia i często obejmuje różnorodne metody i techniki.
Zarządzanie zachowaniem
Terapie behawioralne przeznaczone dla dzieci młodzieży oraz dorosłych, koncentrujące się na poprawie funkcjonowania w zakresie:
- relacji społecznych
- rozumienie i przestrzeganie norm i zasad
- samokontroli i kontroli bodźców
- regulacji emocji
- koncentracji i uwagi
Stosowana analiza zachowania
Stosowana analiza zachowania (ang. Applied Behavior Analysis, ABA) to naukowe podejście do zrozumienia zachowania i wpływania na nie, bazujące na teoriach uczenia się i behawiorystycznych koncepcjach zachowania. Jest to terapia służąca modelowaniu zachowania poprzez różnego rodzaju techniki behawioralne, wzmocnienia oraz powtarzalność w oparciu o założenia terapeutyczne.
Konsultacja psychologiczna
Konsultacja psychologiczna to spotkanie z psychologiem mające na celu ocenę i zrozumienie aktualnych trudności emocjonalnych, behawioralnych lub psychicznych pacjenta. Jest to często jednorazowe lub krótkoterminowe spotkanie, które prowadzi do dalszej diagnozy, terapii lub innej formy wsparcia dziecka, młodzieży lub osoby dorosłej.
Terapia poznawczo-behawioralna
Psychoterapia poznawczo-behawioralna to forma terapii skupiająca się na badaniu i modyfikacji negatywnych wzorców myślowych, przekonań i zachowań. Zakłada, że nasze myśli wpływają na nasze uczucia i zachowanie, a zmiana negatywnych myślowych schematów może prowadzić do poprawy samopoczucia i funkcjonowania.
Trening umiejętności społecznych
TUS to grupowe zajęcia warsztatowe, których celem jest przede wszystkim poprawa umiejętności w zakresie funkcjonowania społecznego oraz rozpoznawania i wyrażania emocji. Trening Umiejętności Społecznych,jest szczególnie korzystną formą pracy dla osób z ADHD, ponieważ porusza zagadnienia z zakresu komunikacji, emocji, zasad społecznych oraz radzenia sobie w trudnych emocjonalnie sytuacjach, co jest często główną osią trudności w funkcjonowaniu dzieci, młodzieży oraz dorosłych z ADHD.
Trening zastępowania agresji (TZA)
Funkcjonowanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych z ADHD niejednokrotnie cechuje trudność w radzeniu sobie z negatywnymi emocjami, sytuacjami konfliktowymi czy codziennymi frustracjami. Trening Zastępowania Agresji (TZA) to specjalistyczny program terapeutyczny, skierowany do osób, którym trudno zapanować nad emocjami lub mają problem z radzeniem sobie z impulsywnością. Program jest przeznaczony do pracy indywidualnej lub grupowej i pomogą w identyfikacji i zrozumieniu przyczyn agresji oraz rozwijania pożądanych umiejętności społecznych, które mogą zastąpić agresywne reakcje.
Masz pytanie? Napisz do nas!
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami. Nasi konsultanci są do Twojej dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania.